Fórum…

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ

1. Rocker sa nevyjadruje v odkazoch ako drevorubač
2. Proti drevorubačom nič nemáme.
3. Môžete napísať čokoľvek
4. Možeme zmazať čokoľvek

1 655 komentárov pri “Fórum…

  1. Omlouvám se že mám neustále dotazy na bicí ale chtěl bych se zeptat jaké činely máte ? (Budu si kupovat nové činely a chtěl bych se inspirovat vámi ). Doufám že tuto koronavirovou hrůzu přežijeme ve zdraví a ať se vám nadále daří stejně jak teď. Děkuji
    František Bublan

  2. Bude někdy koncert ve zlínském kraji (ČR). Předem děkuji za odpověď

    • František, veľmi radi by sme prišli ku Vám do Zlína zahrať, ale korona… :-( …ale snáď sa to niekedy v budúcnosti podarí, hm?

  3. Ahoj rád bych věděl co používáte za bicie a jaké blány. Předem děkuji.

    • Ahoj Feri,
      bicie MAPEX ORION (Coffee Burst), Blany EVANS EC2S Clear, rezonančné EVANS Resonant Glass, BD EVANS EMAD2 a SD EVANS G12 Coated. Tak dúfam, že je to všetko :-) ahoj, za (bubeníka) Paža Mario. :-)

    • Bubka, ak to nie je len konštatovanie, ale otázka (nevidím tam otáznik), tak nie to vždy pravidlom – začínali sme už aj o 19-tej. Záleží to od počtu účinkujúcich a tento rok začneme tiež pravdepodobne o 18.00, lebo muziky bude až až, ale ešte nepredbiehajme – všetko sa včas dozvieš aj Ty, aj všetci fanúšikovia RV.

  4. Zdravim hudobnici, vobec som necakal, ze Vam budem pisat, ale chcel by som Vam trochu poradit ak mozem. Totizto, chcel som si pustit Vasu pesnicku (Lietaj, dychaj, bud), ako je dnes bezne pre vacsinu mladsich, na Youtube-e. Po zadani som dostal vsemozne vysledky vyhladavania, ale nie vas oficialny kanal. Pre tu srandu, skuste si to sami dat do vyhladavania na YT ;) Totizto vzdy sa snazim pustat si hudbu z YT na oficialnych kanaloch interpretov hlavne koli 2 veciam – kvalita zvuku a podpora interpreta. Kedze mi to nedalo a neveril som ze v dnesnej digitalnej dobe nemate YT kanal, hladal som a hladal a az som sa nahodou dostal cez vas web na vas YT kanal. Tam som velmi rychlo pochopil, kde asi bude chyba. Totizto ten kto Vam to na YT kanal uploadoval, celkom nepochopitelne pouzival podtrzniky (_) namiesto medzier v nazvoch pesiciek. A preto je vas pesnicky na vasom YT kanali nemozne najst. Myslim ze idealny priklad je skladba Maly Princ s 13 pozretiami za 7 mesiacov… Skratka nemozne! Preto prosim vyhodte vsetky videa co namiesto medzier maju _ (okrem teda Pondelok prespim), lebo ich aj tak nikto nenajde a uploadnite ich nanovo so spravnymi nazvami (ako ma prave Pondelok prespim) v co najlepsej kvalite – zvukovej aj video kvalite. O par mesiacov Vam to pridem skontrolovat ;) Drzim palce!

    p.s. pre inspiraciu, pozrite si YT kanal IMT Smile

    • Ahoj Robo, ďakujeme Ti za cenné informácie – už by to malo byť v poriadku. :-) …a potom Ťa poprosíme, aby si nám po svojej avizovanej inšpekcii napísal záverečné zhodnotenie, či je to tak, ako by to malo byť, hm? :-) A čo sa týka počtu pozretí, tak náš oficiálny kanál funguje zatiaľ dosť krátko a tie tisícky zhliadnutí našich starších videí majú rôzny “piráti”, ktorých sme sa rozhodli nechať zatiaľ “na pokoji”, no skrátka priznávame, že sme to akosi zanedbali, či zaspali dobu! …a šikovnejší nás predbehli! :-) Ešte raz vďaka. AYA banda :-)

  5. Dobrý deň, ďakujeme Vám za skvelý koncert a vytvorenie úžasnej atmosféry na Drotarskych slávnostiach vo Veľkom Rovnom. Želáme Vám veľa spoločných poslucháčov a veľa úspechov vo Vašej práci.
    S úctou a vďakou Maria

    • Aj my ďakujeme za pozvanie a za úžasnú atmosféru so skvelými ľuďmi!!! AYAyáááj!!! :-)

  6. Čaute chlapi, existuje DVD Vášho výročného koncertu na námestí v ZA? Vtedy som nemohol prísť a doteraz si to vyčítam :)

    • Ahoj Michal, DVD zatiaľ nie je, ale chystáme sa ho vydať pred Vianocami a krstiť ho budeme na Rockových Vianociach 21.12. v Dome Odborov v Žiline, takže dúfame, že prídeš, hm? :-)

  7. super texty , super muzika len škoda že radia nič nehraju vaše a ked len velmi malo

      • ale fanušikovia ano ,pretože vaša muzika sa da počuvat každy den a stale a ja frčim každe rano autom do prace ,takže aj by som radio dala ale radšej v usb si vas puštam ,

  8. tešim sa na poprad po rokoch naposledy sme sa videli v 2003 akurat ten smutny večer ked dodo duban ukončil život krasny rockovy hlas :(

  9. Ahojte,
    ďakujem za fajn koncert pri príležitosti 25. výročia AYA. Ako vždy ste boli na 100% :)

    • Marika veľká vďaka za pochvalu, veľmi si toho vážime!!! Mario za všetkých :-)

  10. Som váš nový fanúšik. Tento rock budem mať 55. Milujem klasický, občas aj ten moderný rock. Niekedy som slovenskú tvorbu nemohol ani cítiť. Prešiel som vývojom a posledné rocky vnímam slovenských rockerov veľmi pozitívne. AYA má veľmi dobrý zvuk, aranžmá a aj texty! Milujem vaše Čiary, niečo O Tebe a Malý princ ma teší už dlhé rocky…
    Nech žije váš ROCK! Prináša mi potešenie a verím, že dlho bude!

    • Ahóóój náš nový fanúšik!!! :-)
      Ďakujeme za pozitívne rockové slová a dúfame, že sa nám bude ešte dlho dariť produkovanie nových pesničiek, ktoré budú po každej stránke čím ďalej tým lepšie a lepšie!!! Za celú AYA bandu Mario.

  11. Páni, patrí Vám obrovské ďakujem za skvelý koncert v rámci hodových slávností v obci Nededza 15.09.2016! Ľudia sa neskutočne bavili. Mnohí prišli kvôli Vám na program, ale po včerajšku je ešte viac tých, ktorí nabudúce prídu kvôli Vám hocikde inde…Bolo citeľné, že stage ste si užili a ja som mala až zimomriavky, keď som videla ako si všetci spievali s Vami – to padne organizátorovi vždy vhod, keď vie, že trafil do čierneho a ľudia sa cítia skvele! A s Vami to bola totálna trefa do čierneho. Ešte raz ĎAKUJEM!

  12. Ste skvelí. A Váš nový album je bomba. Také skupiny jak AYA už asi nebudu… :-( Chlapci, len tak ďalej, milujem Vaše songy!!

  13. Budete predávať vaše nové CD na Mošovskom jarmoku? Alebo sa dá kúpiť len objednaním ho cez internet?? Diky – f

  14. no ved uz by mohol byt na rockovych durica alebo bazik alebo helenine oci, alebo niekto z ciech

    • Ahoj Bubka, dakujeme za Tvoj prispevok, pomaly pracujeme na “rockovkach” a mas pravdu v tom, ze hlavneho hosta zatial nemame a ver mi, ze to vobec nie je jednoduche zladit niekolko faktorov, ktore to vsetko ovplyvnuju dokopy. Nejdem sa k tomu rozpisovat, lebo to by som pisal aj dve hodky a bohuzial na to nemam tolko casu, lebo musim riesit “rockovky” :-) Pekny dnik, Mario.

  15. Chlapci, po druhý krát ste hrali v Čadci, po druhý krát som si vás na živo ,,vychutnal”. Hráte výbornú muziku, a texty od Borisa ……nosím v hlave už 20 rokov. Pozdravujem vás a nech sa na sklonku kariéry (to povedal Boris) dočkáte uznania za vašu tvorbu. Mario – rád by som si ešte raz vypočul to Eddiho Halena sólo ako si ho zahral pred cca 20 rokmi v Čadci.

    čawes

    • Ahoj McSihoCip, dakujeme za pozitivnu reakciu na koncert v CA, aj nam sa hralo vynikajuco vdaka dobremu zvuku, ale hlavne vdaka Vam – nasim fanusikom, ktory ste vytvorili super atmosferu!!! Co sa tyka uznania, tak ziadne neocakavame, uz sme si za ten dlhy cas zvykli, ze nas media v BA viacmenej ignoruju a “nerataju” s nami, lebo sa im asi nepchame spravne do zadku, hm? :o ) Tym samozrejme nechceme hadzat vsetkych “do jedneho vreca”, ale naopak, chceme sa velmi pekne podakovat tym, ktori na nas stale nezabudli a obcas nam v ramci svojich moznosti velmi radi a nezistne pomozu! …a co sa tyka toho EVH, tak na toho som nikdy nemal a nikdy mat nebudem, je to pan gitarista s velkym P! Caf a niekedy opat v Cadci! Za AYA bandu Mario.

    • Monika, my tiež ďakujeme za skvelú atmosféru, aj keď nám to zhora kazili, ale my sa nedáme :-) P.S. “zhora” znamená počasie a nie politiku, alebo nadr(i)adených :-)

  16. ……….myslim ze na tej 50 mali miesto aj iny ludia mne tam osobne chybaju urcite dvaja.

  17. Ste úžasní!! Počúvam Vás tuším odjakživa. Nikdy nezabudem na to, ako sme boli v Senci na slnečných jazerách.. Slnko pieklo, pivo tieklo, bufety fičali a my baby sme sa smažili. A v tom skvelá skladba, ktorá zaujala hneď na prvé počutie -AYA. Mám všetky Vaše albumy a nové “Čiary” nemaju chybu. Podľa mňa AYA je jedna z TOP slovenských skupín, aká kedy bola, niekedy mám pocit, že menej hraná, než by som očakávala, určite je to aj tým, že asi menej komerčná.. Chalani, máte talent a Boris má neopakovateľný rokový hlas.. Škoda tej pauzy, dlhho Vás fanúšikovia nepočuli, veľmi Ste na slovenskej scéne chýbali a je to podľa mňa na škodu.. Je ťažké nakopnúť zastavený vlak, ale s tvorbou, akú máte, sa Vám to určite podarí a ľudia, ktorí Vás mali radi, Vás určite okamžite spoznaju a budú fandiť stále a navždy!! AYA a MadeToMate navždy!!! Chalani ideteeeee!!! :-) Rozhoďtze ostatným sandál!!! :-)

    • Ahóóój Mortisia-Morhilda, alias xVAJCOZRUTx :-) Ďakujeme Ti za naozaj povzbudivé slová, ktoré VŽDY potešia a štartujú nás do ďaľšieho “boja” za kvalitnú SK muziku!!! Ten sandál si tí ostatní rozhodzia sami!!! :-) Čaf a tešíme sa, že prídeš niekedy po koncerte za nami, za všetkých AYA-yákov Mario.

  18. Konečne som mal tu česť sa zúčastnil živého vystúpenia vo Veľkom Rovnom. Ďakujem chalani , urcite aj v mene všetkých tých , čo tvorili publikum , za super šou ! Pekne ste to roztočili, urobili dobrú náladu, len škoda ze to bolo take krátke !!
    A diky aj Borisovi, ze napriek jeho prechladnutemu hrdlu odspieval cely koncert !!!! Ešte raz vďaka !! Bolo super

  19. no vsak stale hraju len desmos tasler ego a tak co iny muzikanty a skupiny. a mohla by byt tublatanka na rockovych

  20. Zítra, t.j. 1.8. 2014 vystoupí na naší firemní akci kluci z AYI.
    Chalani, moc se na vás těšíme. počasí má být OK.

    • Jožo a Marcelka, veľmi pekne ďakujeme za pozvanie – výborná akcia!!! …a počasie nám chválabohu tiež vyšlo, aj keď to už chvíľami vyzeralo na poriadnu búrku! Budeme sa tešiť aj nabudúce! :-)

      • My ďakujeme za výborné vystúpenie a super náladu. …podľa ohlasov “paintballistov” sme dobre vybrali:-)
        počasie vyšlo samozrejme preto, pretože sme verili na vás, že nám znesiete modré z neba, a i Malý princ sa potešil, že život je raz…tak predsa nezmokneme.
        už teraz sa tešíme nabudúce, a dúfame, že pijete vychladené pivo….:-)

  21. je to pravda aj ked tento rok neboli len pun rock staromestske boli aj modernre disko. vsak som pisalam, ze to je asi diskoteka nie to co byvalo predtym, ani nikto z ciech tam nebol ako inokedy. ale vsak bol tam nastastie aspon gladiator a hex. uz to neni co to byvalo.

  22. Ahoj AYA-ci :-) )) Vaša hudba je skvelá nehovoriac o textoch a tak ma veľmi mrzí, že ani tento rok sa nezúčastníte Staromestských slávností v Žiline. Je to obrovská škoda, pretože Vašu hudbu počúvajú všetky vekové generácie a ja osobne som sa v mnohých textoch našla :-) ) určite si Vás nenechám ujsť v Rajci a dúfam, že čoskoro opäť zavítate medzi ľudí aj do Žiliny :-) ) držím Vám palce, až naďalej tvoríte tak zmysluplnú hudbu ako doteraz :-) palec hore ! :-)

    • Ahoj Nicol! Ďakujeme za Tvoje povzbudivé slová a veľmi sa tešíme z toho, že máme takých skvelých fans ako si Ty!!! Aj vďaka Tebe nás to ženie stále dopredu!!! Čo sa týka Staromestských slávností, tak to je kapitola sama o sebe! My by sme VEĽMI RADI, opakujem VEĽMI RADI prišli medzi Vás – našich žilinčanov, ale bohužiaľ si na nás tento a ani minulý rok z organizátorov nikto “NESPOMENUL”!!! Asi nie sme “dosť hodný” takéhoto podujatia a pokiaľ to budú robiť tí istí ľuďia ako v posledných rokoch, tak sa zo Staromestských slávností stanú “Punkové slávnosti” zo všetkým, čo k tomu patrí. Takže je to iba na Vás – našich fans, aby ste “bombardovali” organizátorov, čiže Mesto Žilina a možno, že niekedy “aj motyka vystrelí”, hm? :-) …a bojujeme ďalej! :-) Mario

  23. ahoj vsetci,
    prvá vec :… preda niekto CD : Baby kakaove, Aj ty, AYA !,Jé Jé Yéé, Try, 4:10, Márne zhañama a tak mozno tu niekto ma na predaj.
    piste na :frankiejb67@gmail.com
    druhá vec:… vsimol som si, ze v slovenskych rádiach hraju velmi málo nasu oblubenu, skvelú a vynikajúco znejúcu skupinu AYA !! Hraju vela veci, ktore sa im nevyrovnnajú, tak preco nenapiseme vsetci do tých nasich slovenských rádií , aby nam ju pustali viacej !! skuste, a mozno si vsimnu, ze AYA existuje.
    Diky vsetkým a chalanom z AYA zvlást, za skvelú muziku !!!

  24. Ahoj Peter, ta Tvoja prva cast otazky by mala smerovat ludom, ktori rozhoduju o tom co sa v SK celoplosnych radiach bude hrat a co nie – cize do BA. Vacsinou su to zakomplexovani a uplatni smejdi, ktori o umeni a jeho kvalite nemaju ani len tusenia! Je to na Vas – fans! Piste, volajte do radii, pytajte si muziku, ktora sa Vam paci a snad sa to pod takymto tlakom casom zmeni a zlepsi! Aspon dufame!!! Za druhu cast Tvojho prispevku Ti velmi pekne dakujeme a budeme sa snazit robit muziku najlepsie ako vieme a snad, ze este nejaky ten rocik, ale “stofka” to urcite nebude! :-) Este raz dik za prispevok, caf, Mario.

  25. trosku nechapem jednu vec.preco je skupina aya tak ignorovana v slovenskych radiach?ok teraz je obcas pocut na sro novy singel ale sakra sku*veny desmrd hraju aj sto krat.totalne ma to vytaca.jasne ze ked chcem pocuvat vas neni som odkazany na radio ale predsa.a este jeden postreh.keby pisem take texty a hudbu ako boris letrich nechal by som si hovorit pan.klobuk dole a nech vam to hra este aspon sto rockov!!!

  26. prajem borisovi vsetko najjj k okruhlej 50 to neni ziadny vek aj korytnacka s doziva 100 liet

  27. dakujem aj ja za krasny predviacnocny zazitok takymto koncertom. aj ked som potom dostala chripku nevadi, za to to stalo. som rada, ze este existuje slovenska hudba, lebo pomaly uz zakapava. este prajem vsesele sviatky a silvster a pomaly s alkoholom,

  28. Ahojte AYA-ci ! ďakujeme za včerajšie rockové Vianoce,,,boli ste super ako vždy!! aj keď ste nemali všetci čierne tričká :D Arzén, Invisisble orchestra a Buty samozrejme tiež!! ale AYA je len jedna,,,pekne sviatky vam..

    • Katka, vďaka za povzbudivé slová a samozrejme, že aj Tebe prajeme krásne a pohodové Vianoce! Za celú bandu AYA-yak Mario :-)

  29. Ahojte, ja by som sa chcel opýtať, že či by ste my nemohli poslať Malého Princa bez spevu, chcel by som to spievať v rámci programu na mojej stužkovej. Kľudne aj zaplatím. Ďakujem.

  30. Caute ayaci-fesaci…

    Som velmi rada,ze este stale existujete, v tejto tazkej dobe..Hrate skvelu hudbu,ktora ma “lieci” v tazkych chvilach a ja ju budem pocuvat aj na stare kolena :-D .
    Skoda,ze nemate koncerty aj v Ba..uz veeelmi dlho som vas nevidela nepocula live,.Na rockovky sa bohuuzial nedostanem,praca nepusti :-( ((
    ale snad motyka niekedy vystreli .D..
    Tak majte sa vsetci krasne

    • Ahoj Cvernička! Ďakujeme za Tvoje inšpirujúce slová, ktoré nás stále a stále utvrdzujú v tom, že aj napriek ťažkej dobe, ktorú spomínaš, má zmysel pokračovať v našej “strastiplnej ceste slovenským showbiznisom” :-) …a čo sa týka koncertu v BA, tak možno, že naozaj na budúci rok niekedy” motyka vystrelí” :-) Maj sa pekne! Mario

  31. Ahojte,dnes na Gymnáziu A.Bernoláka v NO ste boli úžasný .. :) Ďakujem za úžasne strávenú hodinu s najsamlepšími piesňami :) .. Dúfam,že sa mi niekedy podarí prísť na váš koncert :) Prajem vám veľa úspechov …

    • Ahoj Kika, veľmi pekne ďakujeme za slová chvály, aj nám sa hralo supééér!!! Takže sa opäť vidíme na nejakom ďalšom koncerte, čaf, Mario :-)